03 بهمن 1396

اخبار و اطلاعیه های دانشگاه

چاپ مقاله ISI دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد صحنه

چاپ مقاله ISI  دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد صحنه

به گزارش روابط عمومی واحد صحنه مقاله ای تحت عنوان :

The study of the principles of green architecture from  the perspective of traditional architecture and urban texture of iran  (a trend to design tourism spaces(hotels)).

توسط محمد امین یعسوبی دانشجوی کارشناسی ارشد این واحد دانشگاهی در ژورنال تخصصی Journal of Balkan Ecology  در کشور بلغارستان شهر صوفیه به چاپ رسیده است. وی همچنین دارنده مقام رتبه چهارم جشنواره طراحی با رایانه در کشور می باشد.او همچنین توانسته است که سه مقاله بین المللی در داخل کشور در زمینه معماری سنتی و صرفه جویی انرژی و استانداردLEED در معماری  را به چاپ برساند و نیزیک مقاله بین المللی در زمینه نرم افزارهای تخصصی رشته معماری درکنفرانس بین المللی هنر،معماری و کاربردهای آن داشت است که  در کشور روسیه و شهر مسکو ارائه نموده است .

نشست حلقه صالحین بسیج اساتید در واحد صحنه

نشست حلقه صالحین بسیج اساتید در واحد صحنه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صحنه صبح روز بیست و چهارم دیماه نشست حلقه صاحین بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد صحنه در سالن کنفرانس  حوزه ریاست این واحد دانشگاهی برگزار گردید . در نشست این روز سید امین موسویان از کارشناسان مسائل سیاسی سازمان بسیج اساتید استان کرمانشاه مهمان این واحددانشگاهی بود . موسویان در این نشست پیرامون نهم دیماه و سایر اتفاقات پس از آن، سخنرانی کرد ودر خصوص  اغتشاشات اخیر سخنانی مطرح نمود که با پایان گرفتن صحبت های ایشان جلسه پرسش و پاسخی نیز در همین رابطه برگزار گردید که تا اواسط ساعات اداری واحد به طول انجامید .  در پایان برنامه این روز از اساتید فعال بسیجی این واحد با اهدای لوح یادبود و هدایایی تجلیل بعمل آمد . 

چاپ کتاب عضو هیات علمی دانشگاه آزاداسلامی واحد صحنه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صحنه کتابی تحت عنوان کاربرد رایانه در تربیت بدنی نوشته دکتر آرش سروری عضو هیات علمی واحد صحنه و دکتر جمال فتاحی  عضو هیات علمی دانشگاه سما کرمانشاه تالیف و ارائه گردید . در مباحث این کتاب پیرامون آشنایی با رایانه و کاربرد فناوری و نیز نرم افزار ها و کاربرد های اینترنت در تربیت بدنی به صورت کاملاً تشریحی و در قالب کاربردی آمده است . این کتاب دارای 140 صفحه است که توسط انتشارات شاهپرک سرخ ، چاپ و منتشر گردیده و در دانشگاههای آزاد سراسر کشور در اختیار علاقمندان قرار گرفته است . 

چاپ مقاله عضو هیات علمی واحد صحنه در مجله ISI

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد صحنه هفته جاری مقاله‌ ای با عنوان ((یک معماری حافظه نهان سه بعدی انرژی کارامد مبتنی بر STT-RAM برای پردازنده های ابری)) از عدنان نصری عضو هیات علمی گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد صحنه  در نشریه Springer  (Journal of Supercomputing)  با ضریب تاثیر 1.326 به چاپ رسید.

 در تشریح این مقاله از حافظه STT-RAM به عنوان یک حافظه نهان سطح دوم درون تراشه برای کاهش مصرف انرژی در مقایسه با حافظه های نهان­ سطح دوم مرسوم مانندحافظه SRAM استفاده شده است. تراکم بالا، دسترسیِ خواندن سریع، و غیرفرار بودن باعث می­شود حافظه STT-RAM یک فناوری مهم برای حافظه­های درون تراشه باشد. در اکثر تحقیقات قبلی روش­های خاص و مبتنی برمحک های عمومی بررسی شده است و در مورد محک های نوظهور Scale-out تحلیل کاملی انجام نداده اند. نتایج آزمایشات روی محکِ Cloudsuite نشان می­دهد که روش پیشنهادی مصرف انرژی را 51 درصد کاهش می­دهد (از نظر میانگین) و ضرب انرژی-تاخیر (EDP) را 37 درصد (به طور میانگین) بهبود می­دهد، و در مقایسه با روش SRAM، کاهش میزان IPC ،22 درصد (به طور میانگین) است. لینک مقاله این مقاله به آدرسhttps://link.springer.com/article/10.1007/s11227-017-2180-x?wt_mc=Internal.Event.1.SEM.ArticleAuthorOnlineFirst برای علاقمندان استفاده در دسترس می باشد . 

 

بازدید نماینده و فرماندار شهرستان از واحد صحنه

روز یکشنبه طی مراسمی ، حسن سلیمانی نماینده شهرستانهای صحنه ، کنگاور و هرسین به اتفاق فرماندار شهرستان ، نورالدین فرزادی پور از دانشگاه آزاد اسلامی واحد صحنه بازدید نمود . در این روز سلیمانی با اساتید و کارکنان و اعضای هیات رییسه این واحد دانشگاهی نیز نشستی صمیمانه داشت . در این نشست کیومرث چراغی رییس این واحد دانشگاهی ضمن خوشامد گویی و تقدیر از حضور نماینده و فرماندار شهرستان ، حضور ایشان را نشان از اهمیت ویژه و جایگاه دانشگاه در جامعه دانست و از اینکه مدیران شهرستان به دانشگاه توجه ویژه دارند از ایشان قدردانی کرد وی در ادامه  گزارشی از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد صحنه طی دوران تصدی خود در سمت ریاست این واحد دانشگاهی در زمینه های توسعه علمی آموزشی و عمرانی ارائه نمود .

در ادامه برنامه های این روز حاج حسن سلیمانی نماینده منتخب شهرستان در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خشنودی از حضور در محیط علمی دانشگاه و تبریک روز دانشجو از تلاشهای دکتر کیومرث چراغی تقدیر نمود و پیرامون حمایت از مدیران در شهرستان سخن گفت و افزود : مهم نیست که مدیر یک شهرستان بومی باشد یا غیر بومی ، هدف ما پیشرفت و اعتلای کلی سازمان و یک اداره در شهرستان هست و ما باید هر مدیری که توانمند است را حمایت کنیم . وی افزود: چه اشکالی دارد که یک مدیر کارآمد از شهر یا شهرستان دیگری باشد . امیدوارم که فرماندار و سایر مدیران ارشد این را مد نظر بگیرند و انتخاب روسا و مدیران ادارات و ارگان های شهرستان را بدون در نظر گرفتن بومی یا غیر بومی بودن معرفی و بکار گیری نمایند . در ادامه نشست نورالدین فرزادی پور ، فرماندار شهرستان صحنه طی سخنانی گفت : باعث خوشحالی است که در جمع دانشگاهیان حاضر شده ام و امید دارم که با همفکری و استفاده از منابع علمی و فعال دانشگاه در مسیر توسعه شهرستان بتوانیم قدم های بلندی برداریم .

پس از اتمام سخنرانی های  این نشست ، حاج حسن سلیمانی به سوالات و نظرات اساتید و کارکنان پاسخ داد و پس از آن طی مراسمی کتابخانه استاد شهید مرتضی مطهری این واحد دانشگاهی افتتاح گردید . دکتر کیومرث چراغی در خصوص این کتابخانه گفت : در ابتدای کار کتابخانه این واحد دانشگاهی در ساختمان اداری قرار داشت که مکان کوچکی برای این منظور موجود بود اما با توجه به تکمیل شدن پروژه 105 دانشگاه و تخلیه شدن ساختمان قدیمی، واحد با اعمال تغییراتی بخشی از این ساختمان را به مخزن کتاب تبدیل کرد و فضای بزرگتری را بعنوان سالن مطالعه خواهران و برادران ایجاد نمود که امیدواریم دانشجویان عزیز بتوانند بهره کافی را از این امکانات ببرند . 

موکب دانشگاهیان در شهرستان صحنه

 

به دنبال ترویج فرهنگ راهپیمایی اربعین حسینی و تشکیل موکب های پذیرایی از زائرین در سطح استان ، شهرستان صحنه نیز همراه با سایر ایستگاه های استان در این مسیر نقش خاصی ایفاد نمود . موکب های سطح شهر صحنه با کمک های مردمی و نذورات آنها برپا شده بود که در این میان ادارات با جمعاوری این کمک ها و هدفمند نمودن آنها نسبت به تامین مواد غذایی و برپایی مراکز و استراحتگاه هایی برای زائران اقدام نمودند  . دانشگاه آزاد اسلامی واحد صحنه نیز در این امر خداپسندانه با به عهده گرفتن وعده های تغذیه و نیز در اختیار قرار دادن وسیله ها و ملزوماتی بی نصیب نمانده و در کنار این موکب ها ، بانیان آن را همراهی کردند .

بازدید هیات بازرسی منطقه 5 از واحد صحنه

بازدید هیات بازرسی منطقه 5 از واحد صحنه

روز شنبه کارگروه هیات نظارت و بازرسی منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه به سرپرستی دکتر محسن عقابی از واحد صحنه بازدید نمود . این بازدید ها که به صورت دوره ای از کلیه مراکز و واحد های دانشگاهی صورت می گیرد ، بر اساس زمانبندی از پیش تعیین شده بوده و به منظور از نزدیک رصد کردن عملکرد واحد ها در جهت بهینه نمودن خدمات آموزشی ، پژوهشی و علمی می باشد . در این روز جلسات متعددی با اعضای هیات رییسه واحد و کارکنان مسئول و اعضای هیات علمی و مدیران گروه آموزشی واحد برگزار گردید . درشروع برنامه های این روز در سالن کنفرانس حوزه ریاست این واحد دانشگاهی پس از خیر مقدم دکتر کیومرث چراغی به مهمانان و حاضرین جلسه ، دکتر محسن عقابی معاون هیات نظارت و بازرسی منطقه 5 دانشگاه آزاد اسلامی استان کرمانشاه توضیحاتی پیرامون نحوه عملکرد و برنامه های هیات نظارت در واحد ها ارائه داد و افزود که ما از واحد ها اطلاعاتی در قالب جداول از پیش مشخص شده که توسط کارشناسان متخصص برنامه ریزی تهیه  شده و به همه واحد ها ارسال گردیده می توانیم به یک جمع بندی مناسب در خصوص عملکرد یک واحد برسیم . وی ادامه داد که واحد ها جهت تعالی هرچه بیشتر و ارتقاء کیفی و کمی توانایی مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی باید به صورت کاملا" شفاف اطلاعات را تکمیل و ارائه دهند . در ادامه برنامه های این روز هیات نظارت ،  برگزاری جلسات پرسش و پاسخ جداگانه با اعضای هیات علمی و مدیران گروه آموزشی و نیز گفتگو با اعضای هیات رییسه و مدیران میانی واحد بود . که پس از آن کارشناسان همراه اعضای کارگروه از بخش های مختلف واحد بازدید نمودند . 

تیم ملی ایران همراه با دانشجویان واحد صحنه نایب قهرمان فوتبال هفت نفره شد.

ایران نایب قهرمان فوتبال هفت نفره شد.

 

تیم فوتبال هفت نفره کشورمان به مقام نایب قهرمانی رقابت‌های جهانی دست یافت.

 

به گزارش روابط عمومی واحد صحنه  و به نقل از سایت فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، ملی‌پوشان کشورمان در فینال این دوره از رقابت‌ها مقابل تیم اوکراین به میدان رفتند و در حالی که نیمه اول با تساوی بدون گل خاتمه یافت بود، اما دمیترو مولوداستووف موفق شد در دقیقه 39 با به ثمر رساندن تک گل این دیدار، تیم اوکراین را به عنوان قهرمانی جهان رساند.

 

در دیدار رده رده‌بندی نیز تیم‌های روسیه و انگلیس برای تصاحب عنوان سوم به مصاف هم رفتند و در نهایت تیم روسیه با نتیجه 2 بر صفر پیروز میدان شد و به عنوان سومی جهان دست یافت.

 

تیم ملی ایران در گروه B با تیم‌های روسیه، آرژانتین و پرتغال هم‌گروه بود و در رقابت‌های مرحله گروهی، مقابل روسیه شکست خورد و دیدار با تیم‌های آرژانتین و پرتغال را با پیروزی پشت‌سر گذاشت و به عنوان تیم دوم به مرحله بعد صعود کرد.

 

در این مرحله تیم ملی کشورمان مقابل تیم برزیل به میدان رفت و با شکست این تیم راهی نیمه نهایی شد.

 

در دیدار نیمه نهایی انگلیس حریف ایران بود و ملی‌پوشان ایرانی با پیروزی قاطع مقابل این تیم به دیدار فینال راه یافتند.

 

عبدالرضا کریمی زاده، حسن صفری، حسین تبریز (بوشهر)، صادق حسنی، امیر عزت دوست (گیلان)، مهدی جمالی (قم)، لطف اله جنگجو (مازندران)، عباس ترابی، محسن مختاری(مرکزی)، مسلم خزایی، جاسم بخشی، احسان معصوم زاده، امیر امجدیان (دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد صحنه ، کرمانشاه )، حبیب الله حیدری ‌مهر (زنجان)، 14 ملی پوش اعزامی به این مسابقات هستند.

 

امین الله‌مانی، سرمربی تیم ملی و احمد جانعلی، مربی تیم ملی، هدایت ملی‌پوشان را بر عهده دارند و سجاد کرمی و مصطفی سلیمانی نیز به ترتیب به عنوان مربی بدن ساز و فیزیوتراپ، در کنار تیم حضور دارند و سرپرستی کاروان اعزامی نیز بر عهده احسان باقری است.

 

این مسابقات از 19 شهریور ماه با حضور 16 تیم آغاز شد و شب گذشته در شهر سان لوئیز به کار خود پایان داد.

 

New layer...

چاپ دو مقاله از عضو هیأت علمی واحد صحنه

چاپ دو مقاله از عضو هیأت علمی واحد صحنه

به گزارش روابط عمومی واحد صحنه : دو مقاله از فرشید وزیله عضو هیات علمی واحد صحنه با عنوان «دولت قرآن»(تأملی نو بر معانی ثانوی استفهام با تکیه بر غزلیات حافظ و آیاتی از قرآن کریم) در شماره دوم تابستان 96 فصلنامه علمی پژوهشی پژوهشهای ادبی-قرآنی دانشگاه اراک و «تأملی نو در ساختار و معانی ثانوی مقوله های علم معانی) در  دوازدهمین همایش بین المللی ترویج زبان و ادب فارسی پذیرفته و به چاپ رسید .

شایان ذکر است این همایش بین المللی با حضور اساتید نامدار زبان و ادبیات فارسی همچون میر جلال الدین کزازی،تقی پور نامداریان، مهدی محقق، محمد جعفر یاحقی و دیگر بزرگان روزهای 15تا 17شهریور به میزبانی دانشگاه رازی برگزار گردید.

فرشید وزیله که به تازگی به مرتبه استادیاری ارتقاء یافته است توانسته است از مسیر کسب این رتبه علمی چندین مقاله علمی و ادبی ارائه دهد که در نشریات دانشگاهی به چاپ رسیده است .

به همین منظور جواد تجر معاون آموزشی این واحد دانشگاهی ارتقاء وی را طی پیامی تبریک گفت و برای ایشان و سایر اساتید این واحد که در کسب مدارج علمی تلاش می کنند آرزوی توفق نمود . 

کتابخانه و مقالات

 

 

اوقات شرعی

Copyright © 2016 دانشگاه آزاد اسلامی واحد صحنه. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Back to Top

Template Design:Dima Group