25 تیر 1398

مقدمه

مقدمه

سپاس و ستایش خدای بی همتا را که سعادت و توفیق خدمتگزاری در عرصه نظام مقدس جمهوری اسلامی را به ما عطا فرمود .
برنامه ریزی یکی از ارکان مدیریت است که زمان حال سازمان را به آینده آن پیوند می دهد. برنامه ریزی روش نظام مند و عقلایی بررسی آینده است تا معین شود چه کاری را می توان برای نیل به آینده ای مطلوب انجام داد و چگونه می توان از آینده ای نامطلوب جلوگیری کرد و از چالش های پیش روی با موفقیت عبور کرد . اهمیت برنامه ریزی در نهاد ها و سازمانها از آنجا ناشی می شود که امروزه مدیران بدون برنامه ریزی قادر نیستند افراد و منابع موجود را به شکلی مناسب سازماندهی و هدایت کنند .
مدیران بدون برنامه ، فرصت یا امکان تامین هدف های خود را نخواهند داشت و نیز نمی دانند که چه زمانی و در کجا از مسیر اصلی خارج و یا منحرف شده اند و این امر ممکن است سلامت کل سازمان را در معرض تهدید قرار دهد و یا آنرا با چالش عمده مواجه سازد . فرمان تاریخی مقام معظم رهبری در خصوص اجرای سند چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران سبب گردیده است تا ایران اسلامی در راه پیشرفت ، ترقی و تعالی در تمام عرصه های علمی ، اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی گام بردارد . دانشگاه آزاد اسلامی نیز به عنوان یکی از بالهای آموزش عالی کشور که از دستاورد های ارزشمند و بی بدیل علمی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران بوده و هست خود را موظف و ملزم می داند که نقش ممتاز خود را در پیشبرد و پیشرفت سند چشم انداز به سوی اهداف پیش بینی شده هرچه بهتر ایفا نماید و با استفاده از تمام توان علمی و فرهنگی و بهره گیری از اساتید و نخبگان فرهیخته و امکانات موجود به سوی فتح قله های افتخار به پیش رود . دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان با سپری کردن پنج برنامه توسعه ، اکنون در دهه چهارم حیات پر برکت خویش به سر می برد و ارتقای کیفیت بیش از پیش در تمامی عرصه های آموزشی ، پژوهشی ، فرهنگی و بین المللی و استفاده مطلوب از قوت ها و فرصت های موجود و مدیریت ضعف ها و کنترل تهدید ها را در قالب تدوین برنامه ششم دانشگاه در سرلوحه امور خویش قرار داده است . آنچه که در پی خواهد آمد ، برنامه راهبردی ششم دانشگاه آزاد اسلامی واحد صحنه می باشد که مرهون تلاشها و زحمات اولیای امور این واحد دانشگاهی است . امید است که مفید افتد و گامی باشد در جهت تحقق کامل اسناد بالا دستی برنامه های توسعه کشور در افق 1404 .


چشم انداز دانشگاه آزاد اسلامی ( vision) واحد صحنه

(( دانشگاه آزاد اسلامی واحد صحنه دانشگاهی است توسعه یافته و توانا در تولید علم با دارا بودن فضا های مطلوب و استاندارد آموزشی ، مجهز به کارگاهها و آزمایشگاهها و زیر ساخت ها و تجهیزات نوین پژوهشی و در زمره یکی از بهترین دانشگاهها و مراکز آموزش عالی منطقه ، موثر در تربیت نیروی انسانی متخصص و ماهر مورد نیاز جامعه و پاسخگو به انتظارات جدید جامعه و منطقه و همچنین بدنبال ارتقای سطح فرهنگ فرهیخته کردن وسالم سازی فکر جامعه شهرستان و تقویت ارزش ها میباشد و با ارتقای سطح علمی و مهارت های اعضای هیت علمی وکارکنان بدنبال رسیدن به این اهداف میباشد.))

کتابخانه و مقالات

 

 

اوقات شرعی

Copyright © 2016 دانشگاه آزاد اسلامی واحد صحنه. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Back to Top

Template Design:Dima Group